Strona początkowa
Start Sieci jednokierunkowe Sieci rekurencyjne Słowniczek Linki O autorach

Uwagi techniczne

Ten wstęp to zbiór luźnych uwag i sugestii, jakie nasunęły mi się w trakcie tworzenia wykładów.

Po pierwsze:

Ze względu na to, aby niniejsze wykłady nie były zbyt odhumanizowane, zwracam się do Czytelnika per "Ty". Takiej formie towarzyszy odwieczny problem płci, pojawiający się przy słowach: zauważyłeś / zauważyłaś, itp. Stosowanie dwóch form na raz byłoby uciążliwe tak dla mnie, jak i dla Czytelników, tak więc zdecydowałem zdać się na prawo demokracji - spośród kilkudziesięciu maili, które do dziś otrzymałem od osób zainteresowanych moją stroną, ponad 90 % napisali panowie. Stosuję zatem formę rodzaju męskiego, zaś szanowne Czytelniczki proszę o wyrozumiałość...

Niniejsze wykłady są podzielone na dwie główne części: "Sieci jednokierunkowe" i "Sieci rekurencyjne". Ja jestem autorem tylko pierwszej części, a z drugą częścią wiąże mnie tylko link i znajomość z jej autorem. Proszę zatem, aby wszystkie pytania, sugestie i pretensje związane z sieciami rekurencyjnymi kierować do Mariusza.

Jako że moja część wykładów jest również podzielona ("Dla ciekawskich" i "Dla fachowców"), często piszę o "drugiej części wykładów". Z kontekstu można wywnioskować, czy chodzi mi o część "Dla fachowców", czy o "Sieci rekurencyjne".

Pisząc część dla ciekawskich opierałem się na własnych doświadczeniach, notatkach z laboratorium i wykładów, oraz z książki profesora Ryszarda Tadeusiewicza pt. "Elementarne wprowadzenie do techniki sieci neuronowych z przykładowymi programami". Pisząc część dla fachowców oparłem się natomiast głównie na książce autorstwa profesora Józefa Korbicza oraz doktorów: Andrzeja Obuchowicza i Dariusza Ucińskiego pt. "Sztuczne sieci neuronowe - podstawy i zastosowania".

Start Sieci jednokierunkowe Sieci rekurencyjne Słowniczek Linki O autorach